Vivat Musica!

25. dubna 2014

Vivat Musica! - Praha

Kdy? 25.4.2014 - 2.11.2014
Kde? Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha
Otevírací doba: denně mimo pondělí 10:00 - 18:00
Vstupné: základní 100 Kč, snížené 50 Kč

Národní galerie Praha pořádá unikátní výstavu, která prezentuje pestrost, bohatost a rozmanitost hudebních motivů ve výtvarném umění. Do této mimořádné expozice jsou vybrány nejvýznamnější díla z průřezu uměleckých dějin. Jednotlivé části jsou pojmenovány jako Sbírka starého umění, Sbírka umění 19. století, Sbírka současného a moderního umění, Sbírka grafiky a také Sbírka orientálního umění.

Vybraná díla, které jsou připravena pro návštěvníky ke zhlédnutí, se svými vyobrazeními zaměřují především na samotnou podstatu hudby a na její následné převedení do umělecké podoby, ať už dvourozměrné či trojrozměrné. Expozice představuje díla mnoha generací českých i zahraničních umělců, kteří svým talentem a umem realizovaly své výtvarné vize, nápady či myšlenky a jejich tvorba patří do zlatého fondu evropského umění.

Výstava Vivat Musica! je organizována jako součást velkého kulturního projetu ROK ČESKÉ HUDBY 2014 za podpory Ministerstva kultury v ČR a souvisí také s oslavami výročí nejvýznamnějších českých hudebních jmen, mezi které patří hlavně Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Leoš Janáček, Josef Suk či Vítězslav Novák. NG Praha také nabízí zvýhodněné vstupné se slevou pro všechny majitele vstupenky na některou z hudebních akcí v rámci Pražského jara 2014.